• Tantra

O Tantre

„Tantra je základom novej ľudskej bytosti, vedeckým aj duševným, milostným aj meditatívnym, hlbokým aj sexuálnym, ktorý svojou energiou dopomáha vytvoriť život blízky raju na Zemi.“  Osho

Skutočné poznanie Tantry je dnes veľmi vzácne. Ľudia majú rôzne názory na Tantru, ale málokto vie, čo v skutočnosti Tantra je. V dôsledku toho, existuje veľa mylných predstáv o Tantre. Tantra je veda o začlenení a prijatí. Cieľom tantrickej praxe a rituálov je celostný  životný štýl, ktorý v sebe spája spiritualitu a sexualitu.  Je to jedna z najpriamejších ciest ku šťastiu. Naša masáž je navrhnutá tak, aby uvoľnila telo, upokojila myseľ a aby ste opäť nadviazali spojenie so svojím srdcom, zdrojom lásky, sily a pokoja. Potom sa Vaše telo regeneruje a Vy ste plní radosti a vitality.

Tantrická masáž je iba malou časťou rozsiahleho umenia Tantry. Jedným z hlavných účelov tantrickej masáže je prebudenie energie Kundalini. Kundalini je veľmi silná, intenzívna a hojivá forma energie, ktorá leží v spodnej časti chrbtice. Po prebudení stúpa Kundalini po chrbtici nahor a nakoniec cirkuluje v celom tele. Je známe, že Kundalini vylúči do ľudského tela obrovské množstvo energie, ktorá má neuveriteľnú schopnosť liečiť takmer všetky problémy, fyzické i psychické.

Dôvodom prečo umenie Tantry získava v poslednej dobe v našej kultúre takú popularitu sú jeho veľmi príjemné vedľajšie účinky. Keď sa Kundalini prebúdza, prebúdza aj sexuálnu energiu v tele. Kundalini je iná a odlišná od sexuálnej energie ale obe sú navzájom spojené a prepletené. Netreba hovoriť o tom, že je to veľmi príjemné, ale je dôležité mať na pamäti, že toto je len vedľajší efekt sekundárne uzdravujúcej moci Kundalini.